O mně

Narodil jsem se ve Strakonicích, kde dosud na Strakonicku žije část mé rodiny. Většinu svého života žiju v Písku a jsem skutečně hrdý na to že jsem Jihočech.
Jižní Čechy jsou jedním z nejkrásnějších míst naší země a mnohdy si ani neuvědomujeme, jaké máme štěstí žít v tomto historickém regionu.
Často jezdím po naší republice a když řeknu, že přijíždím z Jižních Čech, tak pravidelně slýchám, jak jsou ty Jižní Čechy krásné. A je to pravda.
Původní profesí jsem strojař, ale má láska k historii a umění mne od strojařiny přivedla až k vystudování dějin umění na Rudolfinské akademii v Praze a později na Karlovu univerzitu, kde jsem studoval obor historie.
Obě tyto mé na první pohled na hony vzdálené profese stály na počátku mého současného již třináctiletého angažmá v roli ředitele muzea Elektrárny královského města Písku, kde se technika a historie setkávají na jednom jedinečném místě.
Tímto spojením se můj každodenní život doslova a do písmene prolnul s nejstarší veřejnou vodní elektrárnou v českých zemích a nevyhnutelně tedy i s řekou Otavou. Hned na počátku jsem se rozhodl nějakým vhodným způsobem Otavě poděkovat za to, že můžu využívat její energii, ať už k vlastnímu odpočinku, nebo k výrobě elektřiny.
A tak se na jaře roku 2008 zrodila myšlenka pravidelného každoročního jarního Úklidu Otavy. Úmyslně píšu ve slově úklid na začátku velké písmeno, protože dnes již je to oficiální název velké akce, kdy od roku 2008 proběhlo 12 jarních Úklidů Otavy (plus navíc několik podzimních) a pravidelně každý rok přichází břehy Otavy a poslední roky i širší okolí města uklízet téměř 200 dobrovolníků všech věkových skupin, kteří pokaždé uklidí za ten jeden jediný den z přírody více než 30 metrů krychlových odpadků, za což jim všem patří velký dík.
Pro tyto aktivity jsem v roce 2008 založil obecně prospěšnou společnost, která si dala mimo jiné do vínku podporu zachování kulturních a uměleckých hodnot, a podporu rozvoje cestovního ruchu v oblasti původního Prácheňska.
V roce 2010 jsme spustili projekt Podej tlapku, jehož hlavním cílem je konkrétní pomoc pro týraná či opuštěná zvířata či pro zvířata v nouzi
V roce 2011 se mi podařilo obnovit a přivést k novému životu svého času velmi oblíbený a v tehdejší ČSSR druhý největší  turistický pochod Švejkova padesátka, který se od té doby koná každý rok první sobotu v květnu a účastní se ho pravidelně kolem 3000 lidí nejen z celé České republiky, ale i Slovenska či Polska.
Od roku 2016 jsme se rozhodli pořádat každoroční masopust a svou aktivní účastí
v maskách podpořit masopustní průvody i v dalších obcích v regionu.
Osobně se celý svůj dosavadní život snažím dělat něco pro společnost jako celek, protože cítím spoluzodpovědnost za svět kolem sebe. A proto když jsem byl osloven emeritním senátorem Miroslavem Krejčou, že by byl rád, kdybych přijal kandidaturu do Senátu, jsem tuto nabídku s pokorou a díky přijal a dnes se zde ucházím o Váš hlas.
V současné době jsem šestým rokem členem zastupitelstva města Písku a v uplynulém volebním období jsem 4 roky působil ve funkci radního pro životní prostředí, s čímž souviselo moje angažmá místopředsedy představenstva společnosti Recyklace odpadů a skládky a.s. ve Strakonicích a funkce člena představenstva společnosti Teplárna Písek, a.s.
V letech 2008 – 2014 jsem působil jako poradce Senátora Miroslava Krejči v oblasti energetiky a životního prostředí.
Jsem neoblomný propagátor používání zdravého selského rozumu a stejně tak vášnivý odpůrce jakékoli byrokracie, obzvlášť té zbytečné, které je kolem nás v každodenním životě bohužel nejvíce. Opravdu mi velmi vadí, že to, co dřív šlo jednoduše, je dnes téměř nadlidský výkon. Chcete postavit plot, garáž, nebo snad dokonce dům? Hrůza pomyslet, co všechno musíme oběhat, kolik to bude všechno stát času a úsilí. Nad tou spoustou formulářů a pokynů nezbývá než kroutit hlavou, k čemu to všechno může být užitečné. Přitom ještě nedávno, když jsme si chtěli udělat na vlastní zahradě studnu nebo vrt, byla to celkem jednoduchá záležitost. Dnes má člověk dojem, že chce na zahradě vybudovat přinejmenším malou jadernou elektrárnu…
Jste živnostník či podnikatel? Máte pocit po těch všemožných předvolebních slibech, že máte jednodušší život? Že ubylo slibované papírování? Určitě ne. Naopak ke stávajícím nesmyslným výkazům pro kdejaký úřad, o kterém jste často ani neměli tušení, že existuje, přibylo za poslední roky nově EET, daňové hlášení, GDPR a mnoho dalších nástrojů k buzeraci lidí, kteří se snaží starat sami o sebe, poskytovat služby či zboží ostatním a nezatěžovat stát.
Tak třeba GDPR. Když začalo, člověk měl pocit, že bude muset mít v trezoru i propisku. A najednou přišel Covid-19 a přinesl s sebou první závan selského rozumu, kdy okolnosti ukázaly cestu jednoduchosti. Mnohé úřady daly papírové krabice od banánů před své vchody s pokynem, že veškerá podání musíte odevzdat jen a pouze sem… Najednou zjišťujeme, že všechna ta buzerace státní správy na všech úrovních je mnohdy jenom potřebou obhajoby vlastní existence těchto úřadů, či jednotlivých úředníků.
Jistě znáte desítky a stovky dalších nesmyslů, co se po nás všech chtějí. Třeba dotace na nepotřebné věci, kdy jejich administrace stojí víc než ta věc samá. Jejich výčet nikdy nebude úplný a ani nemám v úmyslu ho zde uvádět.
Jsem pro zjednodušení státní správy na všech úrovních a udělám vše pro podporu pořádku, bezpečnosti a prosperity, jako základních potřeb společnosti.
To hlavní, co jsem zde tím vším chtěl sdělit je to, že budu vždy bojovat proti nesmyslné byrokracii, pracovat pro společnost jako celek, podporovat místní samosprávu, podnikatele, místní spolky a všechna občanské aktivity. Jsem připravený spojovat lidi a pracovat pro rozvoj celého našeho regionu od Březí na severu, po Strážný na jihu a od Nicova na západě až po Číčenice na východě.
Kdo mne zná osobně ví, že to myslím vážně.
Váš Senátor musí být vidět a slyšet!
ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU ANDELDOSENATU.CZ